Днес в унгарснкия град Шопрон започна вторият турнир от Централноевропейската дивизия за момчета до 15 години. В първия си мач отборът на Балкан с треньор Виктория Маринова надделя над чешкия УСК Прага с 86-81 /23-22, 27-22, 15-20, 21-17/.

На полувремето Балкан имаше аванс от 6 точки - 50-44. След третата четвъртина отборът на УСК Прага успя да намали изоставането си само до 1 точка - 65-64, а в началото на последната част дори изравни 66-66.  След което обаче зелените дръпнаха с 8 разлика в 34-та минута и до края не изпуснаха водачеството, въпреки опитите на своите съперници.

Най-резултатен за Балкан с 34 точки бе Симеон Димитров, той завърши и с дабъл-дабъл от 12 овладени борби. Илиян Пищиков е втори по резултатност с 23 точки. С 14 е завърналият се след контузия Хрисимир Маринов. Марин Маринов вкара 6 точки, с 5 точки и 14 борби е Ристе Буклишев.

Това бе първа победа на Балкан в групата. Засега балансът е 1 победа и 4 загуби.

Тази вечер във втория си мач за деня Балкан се изправя срещу сръбския BC BЕКО. Утре ще играе с Клуж Напока от Румъния и със словенския Гросупле.