В първия мач от 1/16 финалите на ФИБА Къп Балкан загуби като гост на израелския Апоел Холон с 85-81 /12-19, 26-26, 15-16, 32-20/. Така в реванша след седмица в Ботевград - вторник, 12 март ще трябва да победи с повече от 4 разлика, за да продължи в следващата фаза.

Зелените водеха в резултата в продължение на 34 минути и 39 секунди, а домакините от Холон - само 2 минути и 8 секунди. Тимът от Израел обаче напради това в самия край на срещата - излезе напред 54 секунди преди края, когато поведе с 80-79. Алекс Гаврилович отново даде аванс на Балкан 81-80 21.9 секунди до сирената. След тайм-аута за Балкан на Венци Петков бе отсъдено при оставащи 4.6 секунди абсолютно пресилено нарушение в нападение, което си бе чиста симулация на играча на Апоел. В самия край, почти със сирената Кори Уолдън вкара тройка почти от 8 метра и донесе победата на Апоел Холон, която в хода на мача им изглеждаше непостижима.

Факт е обаче, че домакините спечелиха последната четвъртина с 32-20, след като преди нея изоставаха с 8 точки - 53-61. Факт е също, че с този треньор Балкан не е излизал победител в нито един завързан мач. /Ако не се смятат двата успеха този сезон  над Академик Пловдив в НБЛ, които дойдоха след груби  грешки на съперника./

За статистиката:  Брендън Браун бе най-резултатен за Балкан със 17 точки. С по 11 са Венцислав Петков и Микейл Хопкинс, който овладя и 9 борби и е с най-висок коефициент. Пореден силен мач за Алекс Гаврилович, който има 10 точки и 12 овладени борби, 10 от които през първото полувреме. С по 8 точки са Крис Минков и Павлин Иванов.

За победителите над всички бяха Кори Уолдън с 20 точки и Ти Джей Клайн с 19. Декуон Джонс е с 10 точки, с 8 + 11 борби е Дериън Аткинс.

Мачът реванш е на 12 март в Арена Ботевград.