Футболният отбор на Балкан не можа да се възползва и от второто си домакинство тази седмица. След като в сряда завърши 1-1 с гостуващия Септември Симитли, днес зелените отстъпиха пред лидера на Югозападната трета лига Хебър Пазарджик с 0-2. И след това поражение се смъкнаха с още едно място по-надолу - вече са 15-ти от 18 отбора с 18 точки.

Радващото след тази среща е, че футболистите на Балкан играха мъжки и не се предадоха до самия край. В определени периоди от мача, особено през първото полувреме, дори играха по-добре от своя съперник и имаха повече положения, но за съжаление не можаха да ги реализират.

Гостите от Пазарджик откриха резултата в 63-та минута с гол на Даниел Пехливанов. До това попадение се стигна след несъществуващ свободен удар против Балкан пред наказателното поле, отсъден от елитния рефер Ивайло Стоянов, който наду свирката от над 40 метра разстояние. В 81-та минута отново Пехливанов направи 0-2, след като отбеляза директно от ъглов удар.

Лошият терен на стадион "Христо Ботев" затрудни допълнително и двата отбора. ФК Балкан е един от двата клуба, получил официална забележка от БФС за крайно незадоволителното състояние на игралното поле, другият е Беласица.

Другите резултати от днешния 20 кръг: Спортист Своге - Велбъжд 1-2, Миньор Перник - Надежда Доброславци 0-0, Рилски спортист - Марек 0-0, Пирин Разлог - Вихрен 0-0, Германея - Чавдар Етрополе 2-3, Сливнишки герой - Ботев Ихтиман 7-0, Банско - Септември Симитли 1-1, Беласица - Оборище 2-3