Унгарският Алба Фехервар бе на косъм от сензацията да отстрани Апоел Холон, след като в мача реванш успя да стопи разликата от 33 точки от първия мач в Израел. В редовните 40 минути на мача в Секешфехервар резултатът бе 96-63 за домакините - с абсолютно същия резултат Апоел Холон победи в първата среща.

Което доведе до петминутно продължение за определяне на първия полуфиналист в турнира. В тези допълнителни 5 минути унгарците отстъпиха с 5-11, остана им утехата и гордостта от  добрата игра и победата със 101-74.

Алба Фехервар изигра много силни последни две четвъртини от редовното време. Особено убийствена бе четвъртата част, която спечели с 31-10. В нея домакините отбелязаха 9 тройки от общо 18-те в мача от общо 30 стрелби, което е 60%.

С 19 точки е Фриймън, 18 има Хийт, с 16 е Филиповити, по 14 вкараха Кабезас и Тот. За Апоел Холон с 24 точки е Уолдън, 14 вкара Шон Джоунс, с по 11 са Аткинс и Декуон Джоунс.

Останалите три втори мачове от четвъртфиналите на ФИБА Къп са в сряда.