Баскетболният отбор на Балкан отново не можа да се противопостави в достатъчна степен на лидера Левски Лукойл. Тази вечер при гостуването в зала Универсиада зелените загубиха със 72-66 /17-16, 21-19, 20-14, 14-17/.

И двата отбора бяха без основни играчи - в състава на Балкан липсваше получилият контузия Александър Гаврилович, а за домакините не игра Христо Захариев. Победителите водеха в по-голямата част от мача. Шест минути преди края Балкан се доближи само до 2 точки при 60-58.

След това обаче зелените пропуснаха доста стрелби, включително и под самия кош, и закономерно бяха победени. Въпреки че спечелиха 20 борби в нападение и имаха 17 стрелби повече, които обаче бяха с доста по-ниска успеваемост - едва 35 процента.

Брендън Браун вкара най-много за Балкан - 19 точки, с 18 е Микейл Хопкинс, 11 има Димитър Димитров, последните двама овадяха по 7 борби. Трима са с по 5 точки - Крис Минков, Венцислав Петков и Павлин Иванов, който има 9 борби и 6 асистенции. За Левски Лукойл с 22 точки е Калоян Иванов, 16 има Патрик Рембърт, с по 10 са Деян Иванов и Божидар Аврамов.

В изиграните досега 7 мача между двата тима балансът на Балкан е отрицателен - 2 победи и 5 поражения. След седмата си загуба в редовния сезон тимът от Ботевград запази третото място в класирането, а Левски Лукойл се затвърди на първото. В сряда балканци са домакини на Спартак Плевен, срещата е от 19.00 ч в Арена Ботевград.

Другите резултати от днес: Рилски спортист - Академик Бултекс 99 71-81, А1 Академик - Берое 86-103, Спартак Плевен - Черно море Тича 91-64, почиваше Ямбол.