В днешния мач с Ботев Ихтиман от 24 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан най-после успя да спечели трите точки. Той се наложи с минималното 1-0 с гол на Кристиян Ковачев в 41-та минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на гостите  в наказателното поле.

Преди това един от най-активните в мача - Ивайло Бояджиев, пропусна да отбележи при добра атака на Балкан. Малко по-късно отново негов удар мина на сантиметри над гредата.

През второто полувреме балканци продължаваха да контролират играта. Видя се отново обаче тяхната слабост да не могат да създават достатъчно голови положения. В последните минути неутрализираха закъснелите опити на тима от Ихтиман да стигне до попадение.

Въпреки победата Балкан остана на предпоследното 17-то място с 21 точки, колкото има и 16-ият Спортист Своге. Пред тях с 22 точки 15-ти е Ботев Ихтиман, с 23 на 14-то място е Надежда Доброславци. В следващия кръг другата събота Балкан гостува на Беласица Петрич.

Другите мачове от днешния 24 кръг: Спортист Своге - Рилски спортист 4-2; Хебър - Надежда Доброславци 0-0, Септември Симитли - Велбъжд 2-1; Беласица - Пирин Разлог 2-1, Банско - Чавдар Етрополе 1-1; Сливнишки герой - Оборище 0-1; Германея - Вихрен 1-5; Миньор Перник - Марек 2-1