В среща от 23 кръг на НБЛ Балкан постигна очакван успех над гостуващия Спартак. Двата отбора вкараха общо 203 точки - крайният резултат от мача е 108-95 /23-16, 25-24, 30-24, 30-31/ за Балкан.

В този двубой липсваше особена интрига, въпреки амплитудите в играта и на двата тима. Във втората четвъртина Балкан поведе със 17 точки разлика - 45-28 в 16-та минута, но след това позволи на плевенчани със серия от 0-8 да стигнат до 48-40 на полувремето.

Същото се повтори и в третата и четвъртата част: аванс от 19 точки на Балкан - 65-46 в 25-та минута бе намален от Спартак до 8. В средата на последната четвъртина гостите сведоха изоставането си до 6 точки при 89-83, но последва серия от 10-0 за Балкан.

Петима от победителите са с двуцифрено изражение на вкараните точки. Брендън Браун отбеляза 24, има и 6 асистенции. Микейл Хопкинс е с 21 и 8 овладени топки, със 17 точки е Павлин Иванов, 15 отбеляза Венцислав Петков, с 13 точки и 6 борби е Димитър Димитров.

За Спартак Константин Коев стана топреализатор с 23 точки, той взе и 8 борби, а Цветослав Острев бе близо до дабъл-дабъл с 22 точки и 9 асистенции. Иван Лилов отбеляза 17 точки, 12 от които през второто полувреме, с 12 е Денислав Вутев. Ники Маринов изкълчи глезен и игра само три минути и половина.

В другия мач днес от 23 кръг Ямбол разгроми Черно море Тича със 105-65.