Днес в мач от междинния 29 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан загубиха при гостуването си на Миньор Перник с 4-3. По този начин те отстъпиха с две места по-надолу в класирането - намират се на 14-то място с 31 точки. Бяха изпреварени с 2 точки от Надежда Доброславци, който спечели гостуването си на последния Велбъжд, и от Марек.

В Перник домакините поведоха с 2-0. Първият стана следъглов удар, при втория отнеха топката след изпълнение на център от Балкан. Зелените намалиха на 2-1 в 35-та минута. с гол на централния нападател Кристиян Ковачев.

През второто полувреме чуковете вкараха в 69-та минута за 3-1. След това обаче Балкан отбеляза две попадения и изравни резултата. Първото бе от дузпа в 72-та минута, като голмайстор бе Ковачев, а в 81-та минута той направи асистенция на Кристиян Кръстев в 81-та.

Защитата на Балкан обаче се пропука две минути преди края на редовното време, когато Миньор вкара победния гол за крайното 4-3.

В другите мачове от днешния 29 кръг резултатите са: Велбъжд - Надежда Доброславци 1-4, Спортист Своге - Германея 5-1, Вихрен - Ботев Ихтиман 3-1, Оборище - Чавдар Етрополе 0-0, Рилски спортист - Хебър 2-3, Беласица - Сливнишки герой 1-0, Марек - Банско 2-1, Пирин Разлог - Септември Симитли 1-2.

В събота няма да има кръг на Югозападната трета лига заради Великденските празници. Следващата среща на Балкан е другата събота - 4 май, когато е домакин на последния Велбъжд Кюстендил.