Тази вечер баскетболистите на Балкан спечелиха първия мач от четвъртфиналната серия в първенството на НБЛ. Те надиграха Спартак с категоричния резултат 96-63 /26-23, 25-15, 20-11, 16-14/ и поведоха в серията с 1-0.

Втората среща е в понеделник, 29 април в Плевен и е от 19.00 ч. Според регламента се играе до 2 постигнати победи. Ако се наложи трета среща, тя ще бъде на 2 май, четвъртък в Ботевград.

Гостите от Спартак бяха равностойни през първата четвъртина, след която изоставаха само с 3 точки След това обаче играта им се разстрои заради бързо натрупаните 3 лични нарушения  на топреализатора им Константин Коев. Домакините заздравиха и защитата и на полувремето авансът им бе двуцифрен - 51-38. Не можаха да се справят единствено с Острев, който в първите две части отбеляза 17 точки.

В третата част балканци определено бяха значително по-добри. В 24-та минута разликата стана 20 точки - 64-44, а в края на четвъртината набъбна  на 32 - 81-49.  А след последните десет минути на таблото светеше 96-63 за Балкан. В последните пет минути Видич пусна в игра всички налични състезатели.

Петима от Балкан вкараха повече от десет точки. Най-резултатен  с 14 бе Крис Минков, с 13 е Димитър Димитров, по 12 имат Брендън Браун, който направи 9 асистенции, и Микейл Хопкинс, 11 отбеляза Павлин Иванов. Рийд има 9 точки, Гаврилович - 8, с по 6 са Петков и Мулалич, 4 вкара Василев, 1 - Маринов.

За Спартак най-резултатен с 20 точки бе Острев, с по 11 са Иван Лилов и Радослав Кочев.

В другите първи четвъртфинални срещи: Левски Лукойл - А1 Академик 106-95, Берое - Ямбол 98-81, Академик Бултекс 99 - Рилски спортист 60-79.