В днешната втора среща от четвъртфиналния плейоф баскетболистите на Балкан победиха при гостуването си в Плевен със 71-57 /16-20, 9-13, 43-56, 14-15/. По този начин те спечелиха серията с 2-0 победи.

Балканци контролираха цялата среща. Спечелиха и четирите части. Имат много добър процент за 2 точки - 64 на сто /24 от 37/ срещу едва 44% на Спартак/, но слаба успеваемост от тройката - само 13% /4 от 29/. Изпуснаха и почти половината наказателни удари - 11 от 20, загубиха борбата под двата коша, но имат два пъти повече асистенции.

Брендън Браун бе най-резултатен с 15 точки, 12 отбеляза Димитър Димитров, с по 10 са Микейл Хопкинс и Алекс Гаврилович, 9 има Ламаркъс Рийд, по 4 вкараха Венцислав Петков, Крис Минков и Мирко Мулалич, с 2 е Павлин Иванов, с 1 - Павел Иванов.

За Спартак отново най-резултатен, както и в първата среща, бе Цветослав Острев. Той отбеляза 16 точки, всичките през второто полувреме. Другият с двуцифрено изражение на вкараните точки е Константин Коев - 13.

Съперник на Балкан в единия полуфинал ще бъде Берое, който също спечели и втората си среща с Ямбол. Тимът от Стара Загора победи с 99-64.

Според регламента полуфиналите се играят до 3 победи от 5 мача. Първият е на 6 май, понеделник, а вторият на 8 май - и двата в Стара Загора. Първата среща в Ботевград е на 11 май.

В другия полуфинал ще играят Левски Лукойл, който днес отново победи Академик, този път в Правец,  със 108-105, и Рилски спортист, спечелил и втората си среща с Академик Пловдив с 83-77.