Предстои изиграването на четвъртата среща от полуфиналната серия в НБЛ между Балкан и Берое. Тя ще бъде в понеделник, 13 май от 19.00 ч. в Арена Ботевград.

След разменените победи в първите два мача в Стара Загора и след като Берое спечели третия мач в Ботевград, резултатът от серията е 2-1 за отбора от града на липите. Четвъртият мач ще даде отговор на въпроса дали Балкан ще доведе серията до пети мач, или тя ще приключи, ако Берое спечели.

Сигурно е едно - че баскетболистите на Балкан отново ще получат необходимата подкрепа от своите привърженици. Но само от самите тях зависи дали ще се възползват от нея, за да стигнат до петия решителен мач, който по програма е в четвъртък в Стара Загора.

Тримата рефери на четвъртия мач са Мартин Хорозов, Милен Цветков и Славчо Нучев. Единият финалист вече е известен - това е Левски Лукойл, който спечели серията срещу Рилски спортист с 3-0 победи след успех и в третия мач в Самоков.