В неделя "Балкан" загуби като домакин от шампиона ЦСКА с категоричното 0-5 в осминафинална среща от турнира за Купата на България. Мачът, предизвикал небивал интерес в последните 20 години у родната публика - близо 2500 души, не протече добре за домакините. Те допуснаха гол още при първата атака на ЦСКА - след грешка в защитата исладнецът Гардар Гунлаугсон бе точен в 7-та мин. Преди това първите два удара към една от двете врати бяха на домакините, но те нямаха необходимата точност.

Три минути след като резултатът бе открит реферите отмениха заради засада  страхотен гол на Мариян Христов. Груба грешка на вратаря на "Балкан"  Николай Николов позволи на Кирил Котев да удвои в 33-та мин. А само след шест минути резултатът набъбна на 3-0 след перфектна атака на "червените", започнала от Котев, преминала през Янчев завършила с попадение на Мартин Тошев.

Юношата Тошев направи 4-0 в 51-та минута след светкавична и показна контраатака, която матира защитата на домакините. Бразилецът Маркиньос, който създаваше най-големите опасности пред вратата на "Балкан", фиксира крайното 5-0 с гол-шедьовър в 84-та минута.

Чичо Митко започна с най-доброто, което има в момента и едва след като си опече работата, започна да пуска младите надежди.

Толкова са ни възможностите, каза Кано след срещата. Много грешки направи вратарят Николов, който не е играл цяла година, каза той. При победа с 5-0 какво да се коментира, бе лаконичен Мариян Христов.

Балкан: Николов, Ралков (46 - Кр. Иванов), Б. Георгиев, Стоянов, Арангелов, Степанов, Стойчовски, К. Кръстев (67 - Д. Кръстев), М. Христов, Редовски

ЦСКА: Беконо (75 - Велинов), Виданов, Котев, Иванов, Машадо (72 - Събев), Янчев, Мороз,  Тодоров (56 - Тонев), Маркиньос, Тошев, Гунлаугсон

Съдии: Цв. Георгиев, Кр. Керезов, Кр. Кандиларов