Днес бе първата проверка на Балкан от подготовката за пролетния полусезон на Югозападната трета лига, и то едва два дни след като се събра за първи път през новата година. Негов съперник на стадион Академик бе Витоша Бистрица - юноши до 19 години, а резултатът е 2-1 за Балкан.

През първото полувреме гол не бе отбелязан. През второто за Балкан откри  Ангел Ангелов след мощна тупалка. След това Витоша изравни, но в 67-та минута след пробив и подаване на новото попълнение Павел Петков друг нов играч в отбора - Иво Иванов, отбеляза с глава красив гол. До края на срещата Витоша можеше да изравни, като пропусна две възможности.

В тази първа контрола Балкан игра с два различни състава в двете полувремена, каза треньорът Иван Редовски.

Следващата контрола според предварителната програма е още в петък, отново в столицата. Съперник на Балкан ще бъде отборът на Локомотив - юноши до 19 години.