В последния мач от 9 кръг Балкан спечели с мъка гостуването си на Берое в среща без особени баскетболни достойнства. Зелените взеха предимство още от самото начало, след първата част водеха със 7 точки, а на полувремето авансът им бе 10 – 46-36. В тези 20 минути Павел Маринов бе вкарал 15 точки, а Ноа Далман  имаше 10 с 6 борби и 5 асистенции.

Третата четвъртина бе равностойна, домакините я спечелиха с 1 точка разлика. В последната те натиснаха и свалиха пасива си само до 4 точки 6 минути преди края при 73-77 и последва таймаут за Балкан. Въпреки това беройци намалиха и до 2, когато оставаха 2.49 мин. Балканци трепереха до последната сирена, но успяха да победят в този последен от първото завъртане мач с 90-83 и са четвърти в класирането с еднакъв актив с втория и третия Черно море и Левски..

Берое – Балкан  83-90 (21-28, 15-18, 25-24, 22-20)

Берое: Фергюсън 22, Борисов 5, Ди Нуно 27, Раднев 15, Карамфилов 9 (Иванов 2, Алексов 3)

Балкан: П. Маринов 19, Лилов 15, Кнутсън 5, Айкмайър 8, Далман 22+ 18 борби (Седмак 10, Груев 11)

Рефери: Златин Караниколов, Славчо Нучев, Красен Иванов