В днешния мач от 15 кръг на Източната А ОФГ, игран на градския стадион "Христо Ботев", футболистите на Балкан спечелиха с 4-1 (2-1) срещу ОФК Елин Пелин. До този кръг гостите, които преди началото на сезона се считаха за най-сериозния съперник на зелените за първото място, изоставаха с 11 точки и бяха трети в класирането.

Балканци първи отбелязаха гол - от дузпа, отсъдена за игра с ръка на гостите в наказателното поле. Това стана  20-та минута, а точен от бялата точка бе Цветелин Цаковски. В 29-та резултатът бе изравнен, след като защитата на домакините пропусна да се откъсне играч на ОФК Елин Пелин. До края на полувремето обаче зелените си върнаха водачеството след хубав удар с глава на Ивайло Златев.

И през второто полувреме балканци контролираха играта и отбелязаха още две попадения. 3-1 направи Цаковски в 73-та минута, а крайното 4-1 фиксира Мариян Маринов пет минути по-късно.

Цялата среща  бе изгледана от кмета Иван Гавалюгов. На полувремето той проведе разговор с председателя на Областния съвет на Българския футболен съюз Петьо Дончев.

В следващия кръг, който ще бъде на 7 май Балкан 1929 гостува на втория в класирането Бенковски Костенец.

Балкан 1929: Вълчев, С. Николов, Райчев, Ботев, Данчев,  Алипиев, Атанасов, Н. Николов, Златев, Цаковски (Макавеев, Маринов, Влъчков, Кирилов)

ОФК Елин Пелин: Радев, Етов, Трайков, Иванов, Анев, Стоилов, Димитров, Недялков, Зайков, Георгиев, Петров