В първия си мач от започналия днес в Ботевград втори турнир от група А на Централноевропейската зона на Младежката Евролига за момчета до 14 години отборът на Балкан постигна категорична победа над чешкия Тайгърс Острава с 94-46. Възпитаниците на треньорката Виктория Маринова водеха през цялата среща. В първата четвъртина авансът им бе 13 точки - 28-15, на полувремето резултатът бе 44-25 в тяхна полза, след третия период преднината им достигна до 33 точки 68-35.

Най-резултатен за победителите бе Симеон Димитров с 28 точки. Александър Гавалюгов отбеляза 17 за по-малко от 12 минути на полето. Двама от Балкан са с дабъл-дабъл: Мартин Ковачев с 12 точки и 12 борби и Венцислав Иванов с 10 точки и 13 овладени топки.

За тима на Острава нито едно момче не можа да стигне двуцифрената точкова граница. Най-резултатни бяха Мартин Найемник с 9 точки, със 7 е Томаш Веверка, по 6 имат Антони Адамец и Ондржей Снопек.