В контрола, играна тази вечер в Правец, футболният отбор на Балкан загуби от елитния кипърски тим Неа Саламина с 6-0. Базираният в Ларнака отбор, който е на подготовка тук, вкара по три гола и в двете полувремена.

До 22-та минута резултатът бе 3-0 за Неа Саламина. Два гола отбеляза холандецът Фаршад Нур - в 7-та и 22-та минута, а между тях точен бе австриецът Даниел Сикорски в 15-та минута.

Осем минути след началото на втората част 4-0 направи Кингсли Онуегбу. В 70-та португалецът с кипърски паспорт Ренато Маргаса отбеляза петия гол, а четири минути по-късно след грешка в защитата на Балкан бе оформен крайният резултат 6-0.

Възможностите за гол пред зелените не бяха много, а  и те не можаха да се възползват. Утре на Балкан предстои нова контрола - гостуване на Локомотив Мездра от 18.00 ч.