В първия мач от предсезонния турнир в памет на Георги Христов, игран тази вечер в Арена Ботевград, баскетболистите на Балкан отстъпиха пред Рилски спортист с 83-84 (на полувремето 37-44, след третата четвъртина 56-66). Във втория си мач в четвъртък Балкан ще играе с Берое, а утре е срещата Рилски спортист - Берое.

Гостите от Самоков водеха през по-голямата част от мача, като на няколко пъти преднината им бе двуцифрена. В 15-та минута резултаатът бе  32-11, след третата част преднината им бе 10 точки - 66-56, а 5 минути преди края отново водеха с 11 разлика.

Именно в последните минути балканци не самоуспяха да  намалят изоставането си, но изравниха 79-79, когато оставаха 1.47 минути, а 68 секунди преди края и поведоха с 81-79.  Гостите изравниха 81-81, след което Балкан отново поведе с 1 точка - 83-82 при оставащи 23 секунди преди сирената. В последните секунди имаха и владение на топката, но пропуснаха да вкарат лесен кош 8 секунди преди края, а при последното си нападение Рилски спортист успя да отбележи, като победния кош реализира при оставащи секунда и половина най-новото им попълнение - чилиецът Николас Карвачо.

За Балкан в този мач не можаха да вземат участие заради здравословни проблеми двама основни играчи - Димитър Димитров и Божидар врамов.