Баскетболистите на Балкан постигнаха втора победа тази седмица. След успеха при гостуването на Миньор в срядо, днес в Арена Ботевград зелените отново показаха много добра игра и  спечелиха срещу временния лидер Черноморец с 85-77 (19-23, 24-13, 19-16, 23-25). Това бе среща от 18 кръг на НБЛ.

Гостите  взеха първата четвъртина с 23-19. Но през втората играчите в зеленобяло играха по-добре и в самия й край стигнаха до разлика от 7 точки - на полувремето резултатът бе 43-36 за Балкан.

След почивката балканци отново бяха по.концентрирани, дръпнаха с двуцифрена разлика, която достигна до 17 точки при 62-45. Гостуващият тим се опита да се върне в мача в последния период, намали изоставането си до 6 точки, но очевидно нямаше сили за нещо повече. Зелените отново направиха аванса си двуцифрен, в края Черноморец само успя да дамали разликата до 8 точки - 85-77 за Балкан.

Така балансът на тима от Ботевград в редовния сезон на НБЛ вече е 10 победи и 8 загуби.

Победителите доминираха под коша - там отбелязаха 10 точки повече от съперника - 48 спрямо 38.  Имат и 6 точки повече от втори шанс - 10 на 4.  Фрапираща бе разликата в точките, отбелязани след грешки на съперника - 27 за Балкан срещу 8 на тима от Бургас

За Балкан отново не взе участие най-новото попълнение Хана, за Черноморец не игра Христо Захариев.

Петима оп победителите завършиха с двуцифрен точков актив.  Най-резултатен с 18 точки е Йордан Минчев, със 17 е Майки Диксън, силен мач изигра отново Георги Герганов, който вкара 16 точки, с 15 е Димитър Димитров, Мартин Сотиров отбеляза 10.  С 5 точки е Йонас Зохоре, по 2 добавиха Николай Грозев и Илиян Пищиков.

За Черноморец 29 точки вкара Травис Маконико, с 18 е Шон Смит, с 16 е Алекс Уандие.