Във втория мач от четвъртфиналния плейоф отборът на Балкан загуби като гост на ЦСКА с 82-77 (26-16, 21-18, 21-20, 14-23). За определяне на участнка в полуфиналите ще се играе трета среща, която ще бъде на 3 май, Разпети петък от 19:00 ч. в Арена Ботевград.

За разлика от първия мач в Ботевград, когато Балкан започна лошо, но след това обърна хода на срещата и спечели, днес лошо бе и началото, и края. След първите три части зелените губеха с 68-54 и въпреки добрата последна четвъртина, която спечелиха с 23-14, загубиха.

Георги Герганов бе най-резултатен за Балкан с 19 точки, близо до дабъл-дабъл с 18 точки и 9 борби бе капитанът Димитър Димитров. Сюприйм Хана вкара 10 точки, с по 9 са Николай Грозев и Йордан Минчев, чието участие в мача бе под въпрос, но все пак игра.  За разлика от първия мач, когато стана топреализатор, днес Майки Диксън отбеляза само 5 точки със стрелба 2 от 10. С 3 точки е Мартин Сотиров, по 2 имат Илиян Пищиков и Ерик Адамс.

За ЦСКА топреализатор с 18 точки е Венцислав Петков, по 16 имат Бачев и Радукич.