Футболният отбор на "Балкан" допусна втора загуба в предсезонните контроли. В предпоследната от тях, играна днес на ботевградския стадион "Христо Ботев", зелените отстъпиха на дублиращия тим на "Левски" с 0-1.

Първи до отелязването на гол бяха близо домакините, но ударът на защитника Боян Георгиев с глава в 17-та минута мина на половин метър от страничната греда. В 35-тата Георги Иванов нанесе опасен удар, но вратарят спаси. В същото време "сините", водени от игралия преди две десетилетия за "Балкан" Бисер Хаздай, направиха няколко добри атаки, но без да създадат голово положение.

Второто полувреме бе далеч по-атрактивно за събралите се близо 400 зрители. В 51-та Георги Иванов  се освободи от бранителите на "сините", но вместо да подаде на останалия сам Стоян Боновски, реши да обстрелва вратата, обаче бе неточен. След това нападателят сбърка в центъра, младите левскари спретнаха бърза контра, завършила центриране към оставения непокрит Даниел Шменин, който с глава не остави шансове за капитана Мартин Митев. Това стана в 61-та минута.

Веднага след това играта тотално се пренесе в половината на гостите. "Зелените" организирата над десет опасни положения пред тяхната врата, но нито една от тях не бе от така наречените чисти. Няколко удара пофучаха покрай или над гредите, в останалите случаи вратарят Ивайло Василев имаше невероятен ден  при удари на Арангелов от 11 метра и на Боян Георгиев с глава.

Въпреки че се задъхваха, младите "сини" успяха да задържат преднината си и устискаха победата. "Балкан" отново игра без контузените четирима титуляри. Но дори и без тях се забеляза известен спад в тяхната игра, вероятно плод на умората от двуразовите тренировки и изиграните вече 8 контроли.

Последната - девета, ще бъде в събота в Етрополе. Преди нея ще стане и официалното представяне пред собствена публика на състава на домакините за новия сезон.

"Балкан": Митев, Цветко Иванов, Йонко Пейков, Боян Георгиев, Христо Арангелов, Цветомир Ралков, Григор Стойчовски, Стоян Боновски (65 - Светослав Кацаров), Христо Романски (46 - Петър Петров), Емил Шаламанов, Георги Иванов

"Левски" /дублиращ отбор/: Ивайло Василев, Димитър Димитров, Радко Мутафчийски, Стефан Станчев, Тодор Стоев, Иво Михайлов, Васил Панайотов, Иван Цачев, Боян Табаков, Георки Чакъров, Георги Недялков (Даниел Шменин, Симеон Иванов)