Изложбата е организирана от община Ботевград. Тя е подредена във фоайето на читалище “Христо Ботев”. В нея със свои експонати участват детските градини и училищата на територията на общината. Всяко детско и учебно заведение има свой кът, в който могат да се видят ръчно изработени сурвачки, обредни хлябове, традиционни български ястия, уникални кукли-коледари и др.
Изложбата няма конкурсен характер. Тя е част от програмата на общината по повод настъпващите коледни и новогодишни празници.
Откриха изложба “От Коледа до Васильовден”
Двама вече казаха какво мислят, Ваш ред е!
Източник: botevgrad.com
Посещения: 5289
Дата: 18.12.2008, 17:57
Подобни новини
Коментари
добави коментар




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари