Тази вечер бе последният мач на баскетболния отбор на Балкан за 2008 година. Отпратеният във втора дивизия вицешампион игра контролен мач с Рилски спортист Самоков.

Балкан победи с 18 точки разлика - 85-67. Онези, които не са гледали срещаа, обаче, не трябва да бързат с изводите, защото те няма да са точни. Истински мач имаше само през първото полувреме, когато двата отбора играха с титулярните си състави. Самоковци обаче бяха без най-добрия си баскетболист - 208 см център Травис Питърсън, както и без Богдан Боев. Отрази се най-вече отсъствието на американеца. След като водеше до средата на първата четвъртина, тимът на Рилски спортист започна да отстъпва под коша, където добре играеха Атанас Радев и Мартин Хорозов, а и стрелбата на домакините от трите точки бе с голям процент. Първата част завърши 26-24 за Балкан, след втората авансът стана 5 точки - 45-39. За първите 20 минути домакините отбелязаха 9 тройки, самоковци - само три, две от които на Иван Лилов.

През второто полувреме мачът за Рилски спортист бе воден от помощника Петър Клечков, тъй като играха само младите баскетболисти от младежкия състав, на които той е старши треньор. Георги Младенов също пусна младите играчи, като оставяше в полето максимум двама от по-опитните. В края на третата част авансът на Балкан бе 20 точки - 71-51, а крайният резултат е 85-67 за Балкан.

Атанас Радев стана топреализатор с 25 точки, той овладя и 13 борби. Любо Лилов и Мартин Маринов вкараха по 4 тройки и завършиха съответно с 14 и 13 точки. За тима от Самоков от титулярите през първите две части Миркович вкара 10, през второто полувреме със същия актив са младите Вучков и Георгиев.

Балкан - Рилски спортист 85-67 (26-24, 19-15, 26-12, 14-16)

Балкан: Наков 5, Маринов 13, Хорозов 10, Л. Лилов 14, Радев 25 (Райков 13, Дончев 5, Иванов, Вутов)

Рилски спортист: Миркович 10, И. Лилов 8, Саралийски 7, Папич 8, Белберов 6 (Николов, Истилиянов 5, Ваклинов 3, Георгиев 10, Вучков 10, Морунов)

Съдии: Иван Маринов, Иван Николов, Иван Василев