Пирин (Гд) спечели първи три точки през новия сезон. На своя стадион в Гоце Делчев домакините победиха вчера с класическото 3:0 гостуващия тим на Чавдар (Етрополе). Всичко най-интересно, както и трите попадения се получиха през първите 45-минути на двубоя.
Ангел Тошев откри резултата в 20-ата минута  след триходова комбинация, подхваната от Марио Близнаков, преминала през Румен Лапантов и завършена с голов удар от първия.
Точен за втория гол бе Румен Лапантов в 32-ата минута, който се възползва от добрата цетровка в наказателното поле на Марио Близнаков и покачи на 2:0.
Веднага след това бяха показани и два червени картони за футболисти на двата отбора. За груба игра бяха изгонени Пиргов от Чавдар (Етрополе) и Близнаков от Пирин (Гд).
В 45-ата минута Ангел Тошев довърши гостите, правейки резултата класически. Тогава той получи хубав пас от Ради Моллов и майсторски вкара за  3:0.
През второто полувреме до нов гол не се стигна.