От граждани в селото разбрахме кои са извършителите на грабежа над възрастната жена в с.Малки Искър. Това са малолетни жители от ромската махала, като най-малкият е ученик в местното училище.
Навярно, повлияни от „информацията” около тях и от филмите, са опитали да изиграят своя „екшън”, като са забравили, че във филмите всичко става по сценарий. При това не са използвали ограбеното, което е обидно смешно от 9 лева, за храна, а за комар.
Поначало живеещите в селото роми далеч не са от най-бедните в страната, за да карат децата им да крадат. В случая извършителите не са накарани от по-възрастни за тази постъпка.
Тъй като съгласно закона за огласяване на информация, свързана с малолетни и непълнолетни лица, не се разрешава оповестяване на имената им, ще публикуваме само техните инициали-Д.Б., А.Цв. и Ц.К. В къщата са влезли с плетени шапки на главите, имитирайки някакво маскиране на лицата.
Жената, която са нападнали, е освен доста възрастна и много трудно подвижна. Макар и да са предадени на родителите, по случая е образувано до съдебно производство и преписката е предадена на прокуратурата.