Като такъв може да се определи днешният двубой между Чавдар и Рилски спортист. Само, че разочарованието беше за наша сметка. Защото след поредицата равни или загубени мачове Чавдар се е устремил тотално надолу в класацията. След днешния равен мач сме вече на 10-та позиция, при 5-та за миналия сезон.
Първото полувреме може да се каже, че като цяло беше на равнището на равностойна игра и от двата отбора. От тук и равният резултат 0:0.
Два неприятни инцидента белязаха първите 45 минути - в 14-та минута № 16 Иван Иванов от гостите удари в лицето наш играч и беше изгонен от игрището. Петър Златков също от гостите приключи с извадено рамо и беше транспортиран до болницата.
Второто полувреме пък беше полувремето на грубостите и честите търкаляния по терена на пострадали играчи.
В първите двадесетина минути нашият отбор владееше тотално играта и стоеше по-добре на игрището. Като закономерен резултат дойде голът в 43-та минута на Николай Николов. Това, като че ли доведе до намаляване на натиска към вратата на Рилски спортист и в последните десетина минути преди края на мача топката се връщаше повече към нашия вратар, а не се атакуваше противниковата врата.
В последната минута, след 4-минутното продължение, дойде и изравнителния гол за Рилецо от техния № 8 Кирил Златков.
Така отборът на Рилски спортист спечели точка при гостуването си на Чавдар (Етрополе). Този резултат донесе тоталното разочарование за препълнените трибуни на стадиона. Сред зрителите беше и Емил Димитров, който си тръгна веднага след мача.
Гостите от Самоков играха повече от 70 минути с човек по-малко.
След този мач, както казахме, Чавдар е на 10-а позиция с 26 точки. Рилски спортист е на 14-о място с 20 точки и тимът остава в опасната зона.
СЪСТАВИ:
Чавдар: Яначков, А.Петров, Мутафчийски, Стоев, Киров, Н.Николов, Павийски, Тончев, Щърков, Русков, Корделов
Рилски:Гьорев, В.Колев, В.Младенов, Ив.Иванов, Ивайло Иванов, Гонзалес, Митрев, Киров, Чернев, К.Михайлов и Владков