Футболистите на Ботев /Враца/ записаха инфарктна победа с 3:2 над Чавдар /Етрополе/ в домакински мач от 27-ия кръг на западната „Б” група.
Победата бе извоювана в края на даденото от рефера Мартин Стоименов 3-минутно продължение, когато Румен Рангелов с глава прехвърли вратаря Матев и топката се оплете в мрежата. Домакините играха 50 минути с човек по-малко заради червения картон на Емил Манолов-нападателят получи два жълти картона между 25 и 39-та мин. Първият беше за симулация, а вторият за опасно влизане с бутоните във вратаря на гостите.
Срещата започна вихрено за гостите, които още в първата минута принудиха капитана на врачани Емануил Борисов-Бутанския да избива топката в ъглов удар. В 10-та мин. Деян Петров направи невъзможното – от два опита не успя да преодолее вратаря на „Чавдар”. Халфът се поправи в 14-та мин., когато със странична ножица „ала Пиола” вкара за 1:0.
Етрополци отвърнаха с вихрени атаки, а в 16-а и 18-та мин. Краев едва не матира отбраната на домакините. Логичното се случи в 25-та мин., когато централните защитници на „Ботев” Нотев и Альошев увиснаха при центриране на Михайлов отляво и нисичкият Георги Мирчев с глава изравни за 1:1.
В 39-та мин. реферът Стоименов пресилено изгони от игра Манолов, с което направи задачата на домакините за пълен обрат доста трудно. Въпреки намаления си състав, врачани се вдигнаха на тотален щурм след почивката, като на мястото на Петров влезе щурмувакът Ивайло Данчев. В 59-та мин. Тихомир Найденов-Бизнеса с глава надскочи защитници от Етрополе и вкара за 2:1. Голът успокои домакините и те допуснаха второ изравняване – Пламен Нотев сбърка фатално и даде шанс на Георги Мирчев да отбележи второто си попадение.
Оттук до края „Ботев” натика противника в собствената му половина, но открилите се шансове пред Валериев и Рангелов не бяха материализирани. В даденото от рефера продължение Найденов шутира силно към вратата, но топката срещна тялото на Данчев и излезе в аут. Когато всички чакаха последния съдийски сигнал на рефера, топката бе центрирана от Данчев в наказателното поле на „Чавдар”, а Рангелов с глава, /който беше и с гръб към вратата/, прехвърли вратаря за 3:2.
Треньорът на Чавдар /Етрополе/ Борис Ангелов заложи на юноши и резерви в мача срещу Ботев /Враца/.
Причината за решението на Ангелов е предстоящия 1/2 финал за Купата на България, в който отборът от Етрополе ще се изправи срещу елитния Берое на 28 април, сряда.
Източник: modernavratza.com