Бакетболистите на "Балкан" победиха тази вечер като гости "Ямбол" с 80-73.  С небрежната си игра в последните минути обаче сами си създадоха трудности. Девет минути преди края техният аванс достигна цели 20 точки - 68-48.

"Ямбол" спечели първата част с 2 точки разлика - 22-20. Влезлите като резерви Атанас Радев и Александър Антич обаче направиха страхотна втора четвъртина. Те отбелязаха в нея по 10 точки, "Балкан" направи серия от 16-4, взе частта с 27-20 и на полувремето имаше преднина от 15 точки - 47-32.

Започна да го увеличава още в началото на третата част с добри изяви на  разигралия се Мортън, на Болковац и Билбия  - 58-43 в 25 мин., 62-44 в 27-та и 64-48 в края на частта.

Минута след започването на последната част Болковац и Билбия направиха аванса 20 точки - 68-48. Продължиха уверено и поддържаха прилична разлика - 56 секунди преди сирената тя бе 14 точки - 78-64. Рано помислиха, обаче, че мачът е свършил. Едва устояха на напора на домакините, които 14 секунди преди края свалиха аванса Балкан само до 6 точки  - 78-71.

В крайна сметка играчите на Иван Чолаков трябваше да се примирят с четвъртата си загуба от "Балкан" този сезон - два пъти в Ботевград и два пъти в зала "Диана".

Петима завършиха с двуцифрен точков актив. Отново най-резултатен бе Бобан Билбия с 16 точки, Дуейн Мортън има 14 и 9 борби, с по 13 са Болковац и Антич, Радев отбеляза 12 и сграбчи 8 борби, Иван Лилов вкара 8, брат му Любо - 3 точки.

"Необяснимо отпускане обзе играчите ни в самия край, но все пак спечелихме - каза веднага след срещата старши треньорът Георги Младенов. -  Радостта ми обаче не е пълна, защото лоши контузии получиха двама от отбора -Павле Болковац и Атанас Радев"

Ямбол - Балкан 73-80 (22-20, 10-27, 16-27, 25-16)

Ямбол: Дурчев 9, Чолаков, М. Хорозов 6, Говедаров 9, Скуматов 10 (Река 16, П. Маринов 13, Марчев 10, Раднев)

Балкан: Болковац 13, Л. Лилов 3, И. Лилов 8, Мортън 14, Билбия 16 (Радев 12, Антич 13, Наков 1, Янков)

Рефери: Механджиев, Манолов, Алексиев