Най-малките футболисти на Балкан - децата, станаха победители на турнира за деца в Правец, който се проведе в събота, 27 октомври. В него участваха 8 отбора от Софийски окръг, разделени на две групи. Регламентът бе 2 полувремена по 10 минути, като при равенство се изпълняваха по 3 дузпи.

В своята група  възпитаниците на треньорите Димитър Добревски и Григор Стойчовски победиха след изпълнение на дузпи домакините от Правец с 3-2 и Вакарел със 7-6 и отстъпиха на Своге с 1-0. След получена въртележка в групата обаче заеха първото място в нея и на финала срещнаха победителите от другата група - връстниците си от Етрополе. В редовното време срещата завърши 0-0, при последвалите дузпи момчетата на Балкан отново бяха по-точни и спечелиха с 3-2.

Така Балкан стана победител в турнира и освен купа получи топки и футболна екипировка. Любопитно е, че малките футболисти от Ботевград не пропуснаха нито една дузпа . Мартин Лазаров от Балкан бе обявен за най-добър вратар на турнира.