Редовните 40 минути не стигнаха да бъде излъчен победител - те завършиха при 82-82. В петминутното продължение по-устойчиви бяха домакините. В този интервал те бяха стопроцентови от наказателната лини, а 1.7 сетунди преди края при 1 точка ва Варна Янко Янков вкара победния кош и донесе победата на "Балкан".

Почти се повтори картината от третия мач за Купата на 20 март, игран също в Ботевград. И тогава, и днес "зелено-белите" превъзхождаха през първите 3 части. Вижте движението на резултата: в 8-та минута - 22-9,  в 12 мин - 28-13, 14 мин- 32-16, 24 - 53-47, 28 мин - 64-50, 31 мин - 68-53, 35 мин - 76-59!!

В последните 5 минути на срещата настъпи обрат. Варненци много бързо смъкнаха пасива си - две минути преди края той бе само 6 - 80-74 с 8 поредни точки на разигралия се Шелдън. Ценов изравни 82-82 с тройка в последните секунди и се стигна до допълнителното време. В него с точни наказателни удари домакините повеждаха с 2 точки. Отново тройка на Ценов изведе гостите напред. Но в оставащите до края 6 секунди никой от тях не очакваше, че резервата Янков ще поеме отговорността - той прекоси цялото игрище и отбеляза кош, даже бе и фаулиран. Пропусна от линията, но времето за ответ на "Черно море" бе само 1.7 секунди.

Старши треньорът на "Балкан" Георги Младенов изразяваше недоволство от отсъжданията на тримата рефери, особоне в последната четвъртина, главно от тези на Манолов и Механджиев. Факт е, обаче, че не съдиите бяха причина за настъпилия обрат.

В крайна сметка - щастливо: 94-93 за "Балкан".

Много силно за домакините отново игра Бобан Билбия, който стана топрализатор с 22 точки. С една по-малко е Дуейн Мортън, който не можа да бъде спрян от Ценов. Страхотен мач за "Черно море" изигра литовецът Аугустинас Витас, който отбеляза 25 точки и овладя 12 борби.

Балкан - Черно море 94-93 (23-11, 21-24, 20-18, 18-29, 12-11)

Балкан: Болковац 14, Антич 10, И. Лилов 16, Мортън 21, Билбия 22 (Наков, Л. Лилов 3, Радев 6, Янков 2)

Черно море: Витас 25, Белберов 6, Ценов 25, Галоуей 3, Шелдън 18 (Пенев, Боев 7, Маринов 3, Алексиев 5,Янев, В. Георгиев)

Рефери: Марин Механджиев, Искрен Манолов, Младен Марков

В другите срещи по същото време "Лукойл Академик" победи в Правец без Перо Антич, Ристе Стефанов и Тенчо Банев "Ямбол" 106-92. В София ЦСКА отстъпи на "Рилски спортист" с 91-92, а в Плевен "Левски" разби "Спартак" 68-92.