Момичетата в състав Наталия Йорданова, Ния Пенкова, Леонора Николова, Александра Тодорова, Даяна Тодорова, Силвия Кръстева, Радостина Иванова, Михаела Петрова и Магдалена Димитрова се окичиха със сребърните медали и грабнаха купата за второ място в страната при момичетата до 13 г.
В спор с още единадесет отбора, достигнали до финалната фаза на надпреварата, момичетата на Ралица Ботева се представиха по възможно най-добрия начин.
В предварителната група етрополки не допуснаха нито една загуба и победиха последователно Яворов-Чирпан, ЦСКА, Ботев-Враца, Бдин-Видин и Хебър-Пазарджик с класическия резултат от 2:0 гейма.
На полуфинала победната серия продължи и отново чиста победа този път над състава на Шумен 05.
В спор за титлата Етрополки бяха спряни от силния отбор на Марица и загубиха финала с 2:0 гейма. Имаики предвид ограничените възможности откъм подбор на състезателки спрямо другите отбори, това второ място е истинско геройство за нашите момичета и тяхната треньорка.
Тук искам да благодарим на седмия играч, тази невероятна публика, която изпълваше до краен предел зала "Чавдар" от първият до последният мач на нашите момичета. Без тяхната подкрепа това второ място и тези медали едва ли щяхме да ги спечелим.
Разбира се най-голяма заслуга за този успех е на треньорката на тези прекрасни деца-Ралица Ботева. Невероятния труд, който положи през годините,  си струваше.
КРАЙНО КЛАСИРАНЕ:.1.Марица, 2.ЕТРОПОЛЕ,3. Бдин-Видин, 4.Шумен, 5.Пирин-Разлог, 6.ЦСКА, 7.Ботев-Враца, 8.Казанлък, 9.Спартак-Варна, 10.Хебър-Пазарджик, 11.Септември-София, 12.Яворов-Чирпан.
За MVP на първенството е избрана етрополската надежда Михаела Петрова.
Текст и снимки: Васил Василев