За разлика от минали години, тази беше успешна в провеждането на днешното, 26.06., състезание с велосипеди. То е в част от мероприятията, съпътстващи Празника на Етрополе – Петровден.
В 17:00 часа застанаха на стартова линия  27 деца, разпределени в 9 отбора - в две възрастови групи: 1-4 клас и 5-7 клас. Всички проявиха особено старание и хъс за справяне с препятствието по трасето. При това с максимална точност и минимално време на изпълнениеята.
Победители в групата 1-4 клас станаха децата от отбор " Стара планина " , а при 5-7 клас най-точни и бързи бяха тези на отбор " Стрелец ".
При индивидуалните участия се изявиха 4-ма състезатели, като призьор стана Цветелин Цветков. Най-аткрактивен състезател беше Александър Николов - ученик от 7 клас на СОУ " Хр.Ясенов ".
Грамота и медал за най-малък участник получи Рая Иванова на 6 години.
На всички деца бяха раздадени награди за тяхното желание да бъдат активни в такива спортни мероприятия.
Наградите връчиха Димитър Димитров - кмет на Община Етрополе и Росица Христова - заместник-кмет.
Изявата се организира с подкрепата и съдействието на общинското ръководство.