Първи март се отбелязва като Ден на любителското художествено творчество. На този ден празнуват самодейците - хора, които обичат изкуството, имат дарбата и вътрешна потребност да я развиват. Неслучайно празникът съвпада с посрещането на Баба Марта и е предвестник на пролетта. Той е израз на волята и вдъхновението на народа ни за по-щастлив живот, за повече красота във всекидневието.


По този случай НЧ „Христо Ботев 1884“ - Ботевград, ще представи специално за жителите и гости на града спектакъла „Осем жени“ от Робер Тома. Постановката ще се състои от 19:00 ч. на 01.03.2021 г. – понеделник. Вход – свободен.


В салона ще се влиза с предпазни маски за лице и при спазване на противоепедемичните мерки и капацитет на залата 30% за културни мероприятия.


Ето и предстоящите събития за месец март:


10.03.2021 г. /сряда/ - „Акустично“ - Маргарита Хранова и талантливия пианист Георги Милтиядов със Симфониета – Враца. Начало - 19:00 ч.


16.03.2021 г. /вторник/ - „Деца на света“ от Ст. Цанев. Начало - 19:00 ч.


25.03.2021 г. /четвъртък/ - „Тя, той и още двама - трима“ от Жолт Пожгай


Билети се продават на касата на читалището.