На 20-ти април, „Чавдар“ Етрополе бе домакин на мача от 30-ия кръг на Югозападната трета лига срещу отборът на „Витоша“ Бистрица. Двата тима преди двубоя деляха второто място във временното класиране. След първия съдийски сигнал, етрополската формация започна да владее топката на терена.  Още във втората минута, резултатът бе открит от защитника на червените Николай Стоилков. Стоилков изстреля топката, след статично положение, което бе изпълнено от Николай Маринов. През първото полувреме на мача, етрополци бяха по активния тим и търсеха пробив във защита на гостите, но за съжаление малшанс им липсваше във завършваща част на атаките. В края на първото полувреме съдията не отсъди чиста дузпа за тима на Етрополе.

След почивката „Витоша“ търсеше пробива в защита на „Чавдар“ и в 51-та минута изравниха резултата. „Чавдар“ имаше своя шанс да поведе отново в резултата, след като защитник на гостите не успя да изчисти топката, тя попадна в Андон Гущеров, който стреля силно над напречната греда.  В края на срещата след грешка в защитата на етрополци, гостите от Бистрица успяха да поведат в резултата и двубоя завърши при резултат 1:2.

Текст и снимки: Общината