В първия мач от първенството „Чавдар” Етрополе си наложи над тима на „Славия II” София с 3:1. Двубоят между двата тима се проведе на Централния стадион в Етрополе.  Етрополският тим започна играта добро владеене на топката и търсеща пробив в защита на гостите.

В 28-мата минута падна първото попадение в мача, което бе от дузпа. Играч на „Чавдар” бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Андон Гущеров. До края на първото полувреме друго попадение не бе реализирано. Домакините имаха удари към противниковата врата, но малшанс не им достигна да реализират.

Три минути след почивката гостите от София вкара първото си попадение в мача. В 86-та минута след удар от вратата на Слави Петров, Николай Ботев намери топката и стреля във вратата на "Славия II" и Чавдар поведе в резултата за 2:1.  Две минути по-късно ситуацията се повтори, но този път Стоян Сотиров вкара третото попадение в мача.

Текст и снимки: Общината – без редакторска намеса