Тежък инцидент с тротинетка е станал вчера пред ОУ “Васил Левски“ в Правец, при който са пострадали две деца. Информацията беше публикувана в социалната мрежа от свидетел на произшествието. Децата се возили на една тротинетка, която е достигала скорост над 70 км/ч., пише той.
Те загубили контрол над возилото и при падането са се наранили сериозно. Били са без каски и други защитни средства. Едното момче е с наранявания по главата, лицето, ръцете и корема, а другото вероятно има счупване на дясната ръка в лакътя. Добре, че не е имало преминаваща кола, в която да се ударят.
Очевидецът отправя призив към родителите:
Дали сте на децата си тротинетки, но не сте им осигурили основни предпазни средства (каски, наколенки, налакътници) и не сте ги научили на правилата на движение. Купете им поне каски! Не един път съм била свидетел на деца, които профучават с тротинетки, а според мен, това е превозно средство, което трудно може да спре или да се управлява при висока скорост.
Стискам палци на децата да се възстановят без последствия и да вземат поука от случилото се.
ОДМВР - София област предастяви официална информация по случая, която гласи:
Около 17.25 часа вчера в РУ-Правец постъпил сигнал за момчета, пострадали с тротинетка. Полицейските служители изяснили, че индивидуалното електрическо превозно средство е било управлявано от 16-годишен младеж, а негов спътник е бил 14-годишен. Двамата са транспортирани в болница, като след преглед и оказана медицинска помощ са оставени под наблюдение, без опасност за живота. По случая е образувано досъдебно производство.




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари