Волейболният отбор на ЦСКА София загуби от турския Зираатбанк с 3:0 (25:23, 25:23, 25:15) гейма във втората четвъртфинална среща между двата тима от турнира за Купата на CEV, изиграна в зала "Башкент" в Анкара.

Въпреки това "червените" се класираха за полуфиналите, след като победиха в изиграния златен гейм възпитаниците на Пламен Константинов с 17:19 точки.

Златният гейм започна с всички титуляри на "армейците" на игрището. ЦСКА взе първата точка и запази минималната разлика до 4:5.

Две поредни точки за турците обаче ги изведоха напред, а техническото прекъсване дойде при 8:7 след точката на Гундарс Целитанс.

Зираатбанк увеличи разликата до две точки при 10:8 и тогава наставникът на софиянци поиска таймаут. Отлична единична блокада на Теодор Тодоров намали разликата до 12:11, а Ясер Портуондо направи резултата равен при 12:12.

Първият мач-бол бе за Зираатбанк, но Филип Мейо възстанови равенството. Последва още един мач-бол при 15:14 и този път Ивайло Стефанов се намеси, връщайки отново равенството.

ЦСКА излезе напред при 15:16 след блок на Стефанов, но отново последва изравняване. Филип Мейо изведе "армейците" до втора възможност за приключване на мача в тяхна полза, но Родригао върна интригата.

Мейо атакува и преодоля блокадата на домакините и за трети път изведе "червените" до мач-бол. Тогава Ивайло Стефанов сложи точка на спора, след като заби от втора линия и направи резултата 17:19 в полза на ЦСКА в "златния гейм".

Така на полуфинала възпитаниците на Александър Попов ще срещнат полския ЗАКСА (Кендженджин-Козле)

Снимка: Георги Димитров, sportni.bg