Днес вторият отбор на Балкан надигра като гост 18-годишната селекция на Евроинс Черно море с 83-75 в среща от първенството на А група. Първото полувреме бе за домакините, които имаха аванс от 6 точки -41-35. Играчите на тандема Лъчезар Диков и Димитър Пенчев изиграха силна трета четвъртина, която спечелиха с 22-11, доминираха и до края на мача, като спечелиха заслужено.

Страхотен дебют със зеления екип направи привлеченият съвсем наскоро от Овергаз Георги Боянов (на снимката). Високият 200 см и роден през 1993 г. баскетболист отбеляза 36 точки с много добър процент - 71 (21-15) за 2 точки, овладя 11 борби, отне 5 топки и направи 2 асистенции за 27 минути игра. Втори по резултатност за Балкан е Ивайло Вучков с 13 точки,с 9 е Николай Маринов, Райко Дундалов и Пламен Дончев са с по 8, 5 записа Преслав Петков,а с по 2 са Цветан Георгиев и Диан Христов. За домакините най-много - 22 точки, има Николай Стоянов, Ангел Нацкин вкара 19, Денислав Вутев - 16.