След като в сряда загуби като домакин на Хебър Пазадржик с 1-2 в междинния 33 кръг на Югозападната В група, днес футболният отбор на Балкан постигна победа като гост. Зелените спечелиха срещу домакините от Германея Сапарева баня с 2-0, като надиграха изцяло своя съперник.

Райко Влъчков откри резултата още в 3-та минута. В средата на второто полувреме балканци реализираха още едно попадение чрез Красимир Петров за 2-0, при който резултат завърши и срещата.

За отбелязване е, че в състава на Балкан като титуляр започна още един юноша на клуба. Към Цветослав Ботев, Радослав Младенов и Николай Петров - Шпингата, в днешната среща взе участие и Георги Иванов.

Всички резултати от днешния 34 кръг: Хебър Пз - Сл. герой 2-4, Пирин Разлог - Витоша Бистрица 3-0,Костинброд - Левски ЕП 4-1, Струмска слава - Сепември Сф 3-0, Чепинец - Бенковски Пз 3-0, Места ХД - Локомотив 6-0, Долна Диканя - Ботев Ихтиман 6-1, Миньор Бобов дол - Авангард 6-0, Велбъжд 1919 - Перун Кресна 2-3

С успеха си в днешната среща Балкан се изкачи с едно място по-нагоре - вече е осми, с 52 точки, колкото има и деветият Миньор, и с голово съотношение 56-42. Пред него на седмо място с 53 точки е Локомотив 1925 от град Септември.