Минаха две години, но изглежда, че нищо в европейския футбол не се е променило. През 2009 година Барселона категорично надигра Манчестър Юнайтед и победи с 2:0 на финала на Шампионската Лига.

Сега каталунците отново изнесоха футболна лекция на английския шампион и спечелиха купата на европейските шампиони след безапелационно 3:1.

Мачът бе равностоен единствено в първите 10 минути, когато Юнайтед наложи страхотна преса, но не стигна до нито едно голово положение.

След това Барса пое инициативата и откри резултата чрез Педро. Юнайтед имаше шанса да се върне бързо в мача с хубав гол на Уейн Руни.

Той обаче бе по-скоро случайност, отколкото закономерно отражение на силите на терена. И това се потвърди през второто полувреме, в което Барселона тотално надигра "червените дяволи".

И за пореден път над всички бе Лео Меси, който вкара страхотен втори гол и след това изработи третия гол, който Давид Вия вкара с много прецизен удар.

Така 19 години след като триумфираха за първи път в Европа точно на Уембли, каталунците спечелиха 4-тия си трофей. Така те се изравниха с великите Аякс и Ливърпул в класацията за най-много трофеи.

Барселона - Манчестър Юнайтед 3:1