Базел спечели изключително ценна точка срещу Манчестър Юнайтед, но изпусна две, след като извъртя 3:3 с "червените дяволи" на "Олд Трафорд".

Двубоят бе невероятно драматичен, след като Юнайтед успя да поведе с 2:0 до почивката с голове на Дани Уелбек, но през второто полувреме швейцарците разнебитиха англичаните, забиха им три попадения и ги обърнаха до 3:2, за да дойде последната минута, когато Ашли Йънг изравни и спаси англичаните от голям резил.

Футболистите на Базел заслужават само адмирации за играта си и могат да съжаляват за изпуснатата победа, която им прилягаше изцяло, а за представянето на Юнайтед след почивката може да се каже само едно нещо - трагично.

Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка, като се появи в игра в 81-ата минута и в продължението дори можеше да донесе победата на отбора си, но  стреля в аут.

Така Базел и Бенфика поведоха с по 4 точки след изиграването на два мача от група С на Шампионската лига, Юнайтед е с два пункта, а Оцелул е на дъното без спечелена точка.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАЗЕЛ 3:3

1-0 Уелбек (16)
2-0 Уелбек (17)
2-1 Фабиан Фрай (58)
2-2 Александер Фрай (60)
2-3 Александер Фрай (76-дузпа)
3-3 Ашли Йънг (90)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фабио (Нани 69'), Фърдинанд, Джоунс, Евра (к), Карик, Андерсон (Бербатов 81'), Валенсия, Йънг, Гигс (Парк 61'), Уелбек

Базел: Сомер, Парк, Драгович, Абрахам, Стайнхофер, Зоуа, Кабрал, Хака, Щрелер (к) (Пак 81'), А. Фрай (Т. Шака), Ф. Фрай (Чипърфийлд 77')