Балкан се справи с Политехника в третата среща от първия кръг на САБЛ. Ботевградчани се наложиха над съперника си с 11 точки разлика - 80:91, като интересен факт е, че победителите използваха едва шестима играчи в срещата, но това не ги затрудни особено.

Домакините от Политехника започнаха мача като по-активния отбор и след 10 минути игра бяха напред в резултата със 7 точки - 22:15. През втората част те продължиха да диктуват темпото на терена, увеличавайки преднината си - на почивката резултатът бе 45:37 в полза на домакините в този мач.

Най-интересното в срещата предстоеше да се случи през второто полувреме. В първат половина на третата четвърт Политехника държеше аванса си, като след 25 минути игра все още бе напред в резултата - 54:48. Балкан обаче натисна съперника си и изравни на 62:62 след 30 минути и така всичко щеше да се реши в заключителната част на двубоя.

В първите пет минути на последната част Политехника реализира едва 8 точки срещу цели 22 за Балкан - 70:84 пет минути преди края, а след 40 минути игра резултатът бе фиксиран на 80:91 в полза на "зелените" от Ботевград.

Петима от шестимата играчи на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Ивайло Иванов бе най-резултатен с 23 точки, а президентът на професионалния Балкан - Иван Гавалюгов добави 22 плюс 9 борби и 7 асистенции. Воденичарски се отчете със 16 точки, а Христо Гергов и Иван Златанов добавиха съответно 14 и 13, като Златанов оформи своя дабъл-дабъл с 10 борби.

Орлин Атанасов вкара 31 за Политехника, към които добави и 9 борби. Веселин Господинов и Лазар Ханджиев вкараха съответно 17 и 15, а Петко Петков остана с 13.