Днес в първото си домакинство от първенството на А група вторият отбор на Балкан отстъпи на Видабаскет с минималното 55-64 (15-20, 18-16, 11-14, 11-14). Въпреки загубата обаче юношеската формация, водена от треньора Михаил Михайлов, се представи на добро ниво и затрудни своя съперник до самия край на мача. В третата и четвъртата част младите балканци на няколко пъти се доближаваха до 2 точки, но не можаха да направят пълен обрат срещу значително по-опитния си съперник. Една от причините за това е по-слабата им игра срещу зонова защита, каквато Видабаскет игра през второто полувреме.

Райко Дундалов завърши с дабъл-дабъл, като овладя 15 борби под двата коша и отбеляза 10 точки, но направи и най-много грешки - 7. Силно игра и Цветан Георгиев, вкарал 4 тройки от общо 8-те си опита зад дъгата и е с общо 14 точки. С по 9 са Диан Христов и Филип Каменов, 6 има Радослав Кочев, 4 - Кристиян Манчев. За победителите най-резултатен бе Теодор Киров с 20 точки, с 14 е Кристиян Борисов, 11 има Юлиян Колев.

Балканци спечелиха борбата под кошовете, имаха и малко по-добра стрелба - 40 срещу 36 процента, но направиха цели 20 грешки - със 7 повече от съперника .