Иван Лилов стартира по най-добрия начин в новия си отбор Газ Метан. Гардът помогна на новите си съотборници да влязат във Финална четворка за Купата на Румъния, след като тимът се наложи над Питещ с 87:68 във втория мач от четвъртфиналите, след като в първия мач тимът от Медиаш бе загубил с 6.

Българският национал игра 34 минути и се отчете с 20 точки, като при стрелбата си бе 4/5 за три точки, 3/5 за две точки и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари. Освен това, записа на сметката си и 2 асистенции и 1 борба.

Лилов и колегите му се представиха много силно през първото полувреме и на почивката водеха с 14 точки – 47:33. Баскетболистите на Питещ засилиха оборотите и намалиха изставането си на 4 точки в края на третата част, но до феналната серина Газ Метан запази спокойствие и се поздрави с победа с 87:68.