В първия си мач от предварителната група С на европейското първенство за младежи до 20 г. в Естония  отборът на България загуби от Испания с 64-78 (15-17, 19-21, 11-21, 19-19). Това стана във втория ден от шампионата, в първия нашите младежи по програма почиваха.

Избраниците на Любомир Минчев изиграха равностойно първо полувреме срещу европейския шампион за тази възраст от преди две години, след което изоставаха само с 4 точки - 34-38. Решаваща за загубата им се оказа третата четвъртина, която загубиха с 11-21, след като още в самото й начало допуснаха серия от плюс 13 точки за испанците.

Процентът на стрелба на двата тима бе сравнително  равен - по 48% за 2 точки и 41 срещу 42% от тройката, борбата под двата коша също бе равностойна - 29 на България срещу 31 на Испания.

Нашите национали обаче допуснаха да им бъдат вкарани 19 точки от бързи атаки срещу само 3 в техния актив, наказвани бяха и грешките им - 16 точки за Испания срещу 9 на България. Като цяло българите направиха 9 грешки повече от съперника - 21 срещу 12..

Днес нашите младежи играят от 18 часа с Латвия, която вече има 2 победи - срещу Израел с 87-59 първия ден и срещу Русия след продължение с 89-85 във втория. С два успеха са и испанците, които на старта разгромиха Русия със 76-54.

В следващата фаза на първенството се класират първите 3 обора в групата.