Университатя Крайова победи като домакин македонския Кожув със 72-61 (19-17, 20-11, 20-19, 13-14) в мач от Балканската лига. Това бе пети успех за домакините, които имат и 7 загуби. А Кожув, който в четвъртък ще гостува и в Ботевград на Балкан, вече е със 7 загуби и 4 победи.

Румънският тим дръпна с 11 точки във втората четвъртина и успя да запази тази преднина до края на мача. Домакините превъзхождаха тотално в борбата под двата коша - имат два пъти повече овладени борби - 48, срещу 24 на своя съперник. 20 от тези борби са на високия 218 см център Джеймс Тайлър, който добави и 10 точки. Най-резултатен за победителите с 22 точки е Мирко Ковач, Травис Бюро има 16, с 13 е Ливар Сийлс.

За Кожув най-резултатен бе новият играч Славен Чупкович, който изигра първия си мач в Балканската лига. Високият 205 см сърбин вкара 24 точки с 5 тройки от 7 опита. Нито един от останалите в тима от Гевгелия не можа да запише двуцифрен актив.