Баскетболистите на Балкан допуснаха втора загуба в първенството на НБЛ. В днешното гостуване от 6 кръг на Черно море Порт Варна те отстъпиха с разлика от 3 точки - 83-80 (26-15, 13-16, 17-24, 27-25).

Зелените изиграха слабо първо полувреме. След първата четвъртина имаха пасив от 11 точки - 26-15 за Черно море, който три минути след началото на втората вече бе 16 - 31-15. До края на частта Балкан успя да намали изоставането си на 8 точки - 39-31.

В третия период балканци продължиха да стопяват разликата и в 27-та минута дори излязоха напред с една точка - 49-48, но до края му домакините обърнаха нещата до 56-55 в тяхна полза.

Четвъртата част бе изключително оспорвана, стигна се до три смени на водачеството. Зелените на няколко пъти повеждаха с 3 точки между 34-та и 37-та минута, но варненци успяваха да изравнят. Последното равенство 73-73  бе при оставащи 1 минута и 19 секунди. Моряците дръпнаха с 4 при 28 секунди до края с кошове на Пламен Алексиев. С кош и фаул Острев доведе до 77-76 13 секунди преди сирената. Последваха нарушения от страна на Балкан, но Пламен Алексиев бе точен от наказателната линия. Лъч надежда даде Бръкич, който четири секунди преди края вкара за 81-80, но точката на спора сложи отново Пламен Алексиев с два точно изпълнени фаула.

Балкан отстъпваше в стрелбата за 2 точки - 41 срещу 46 процента, тази от тройката бе равна, равни бяха и борбите и асистенциите, моряците направиха 2 грешки повече. Това, което направи силно впечатление, обаче, е че реферите отсъдиха на играчите на Балкан почти двойно повече нарушения, отколкото на домакините - 32 срещу 18.

Пламен Алексиев бе най-резултатен за домакините с 20 точки, той има и 7 асистенции. Със 17 точки е Никола Маравич, Симеон Илиев вкара 14, 11 добави Николай Стоянов.

Петима от Блакан са с двуцифрен точков актив: 16 точки отбеляза Цветослав Острев, по 15 имат Мартин Маринов и Душан Цветович, Мартин Дурчев завърши с 12, 11 вкара Марко Бръкич. Брандън Фортънбъри игра само 13 минути, Сет Джаксън - само 2.