Днес започна традиционният турнир в памет на големия треньор на Балкан Иван Андреев. В продължение на три дни в Арена Ботевград всеки срещу всеки се срещат четири отбора - сръбският Лесковац, ЦСКА, Академик София и Балкан.

В първия мач  Балкан с треньор Стефка Славова играха с ЦСКА, воден от Йордан Колев - плеймейкъра на трикратния шампионски отбор и трикратен носител на Купата на България тим на Балкан Ботевград.  Домакините отстъпиха със 70-82 /17-15, 15-28, 14-16, 24-23/.

Юношите на Балкан започнаха по-добре и спечелиха първата четвъртина, макар и само с две точки - 17-15. В оставащите три части обаче възпитаниците на Данчо Колев доминираха изцяло, не само заради ръстовото си превъзходство. Те направиха пълен обрат още във втората четвъртина, която спечелиха с 28-15 и на полувремето вече водеха с 11 точки - 43-32. След третия период увеличиха аванса си с още две точки - 59-46. И въпреки че в началото на последната балканци смъкнаха изоставането си до 6 точки, до края на мача гостите отново натрупаха преднина, стигнала до 19 точки, накрая бе оформен крайният резултат - 82-70 за ЦСКА.