В днешния финал на двудневния приятелски турнир за купата на Ботевград Балкан се наложи над сръбския Динамик Белград с 68-59 и спечели трофея. Той бе връчен на победителите от кмета на общината Иван Гавалюгов.

Първото полувреме двата отбора показаха ниска резултатност, то завърши при 28-28. Началото бе за Балкан, който спечели първата четвъртина с 11-8, второто бе за Динамик - 17-20.

Третата част дълго време се игра кош за кош, чак в 17-та минута балканци успяха да се откъснат със 7 преднина - 46-39, а минута и половина преди края на периода авансът им стана двуцифрен - 52-42, за да стане 13 точки след половин час игра.

Началото на последните десе минути бе за гостите, които със серия от 6-0 се доближиха до 4 точки при 55-51. Домакините затегнаха защитата и само за две минути отново поведоха с двуцифрена разлика, която след серия от 11-0 достигна до 15 точки - 66-51 в 35-та минута. До края балканзи удържаха стремежа на гостите да се доближат опасно и спечелиха мача с 68-59.

Балкан - Динамик Белград 68-59 /11-8, 17-20, 27-14, 13-17/

Балкан: Амин Хот 15, Кочев 12, Ваклинов, Холмън 22 + 7 борби, Маринов 5 /Илиев 2, Танев 2, Христов, Колин Вос 8, Ивков 2/

Динамик: Лазич 6, Йефтич 12, Катнич 3, Прокопенко 4, Стеванович 8 /Радулович 14, Гаврилович 6, Наджфей 2, Торнянски 2, Тодорович 3, Чабрило/