В днешния 15 кръг на редовния сезон на НБЛ отборът на Балкан спечели гостуването си на Ямбол с 87-68 /26-21, 22-11, 17-21, 22-15/. Това бе негов девети успех, има и 5 поражения.

Домакините започнаха по-мобиллизирано и до последните минути на първата част поддържаха аванс от 2 до 5 точки. В самия край на четвъртината Балкан обърна резултата до 26-21. Във втория период зелените доминираха и след 22-11 си осигуриха аванс от 16 точки на полувремето - 48-32. След третата част ямболци смъкнаха изоставането си с 4 точки, но в последните десет минути Балкан не допусна изненада и победи с 87-68.

Дебют за Балкан направи пристигналият ден по-рано Ламаркъс Рийд. Той влезе в 8-та минута и веднага отбеляза кош с фаул.  Завърши с 12 точки за 15 минути на полето със срелба 4 от 5 и 3 от 3 наказателни удари.

Най-резултатен за Балкан с 15 точки бе Алекс Гаврилович, на когото не му достигна една борба за дабъл-дабъл. С 14 точки е Микейл Хопкинс, 12 има и Венци Петков, в родния си Ямбол Павлин Иванов отбеляза 9 точки, с толкова е и Брендън Браун. Крис Минков има 5 точки, с по 3 са Павел Иванов, Здравко Христов и Мирко Мулалич, с 2 е Митко Димитров.

За Ямбол с 16 точки най-резултатен бе капитанът Говедаров, с 10 е Смит.

Останалите резултати от този 15 кръг: Левски Лукойл - Академик Бултекс 99 87-75, Спартак Плевен - Берое 85-89, Рилски спортист - Академик 81-85.